esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Carlos Ruiz Zafon "Taeva vang"

Raamat, mille algus on 1957. aasta Barcelonas, kus üks salapärane külaline astub Sempere ja Pojad raamatupoodi ning ostes poe kõige kallima raamatu ("Krahv Monte Cristo") ja jätab selle pühendusega samas poes töötavale Ferminile üleandmiseks. Salapärase külalise salapärane kingitus tekitab uudishimu "poegade" poolele poest ehk Daniel Semperele, kes võtab ette väikese jälitustegevuse. Sellel hetkel jääb saladus veel avastamata ja selgusele jõudmiseks tuleb raamat lõpuni lugeda.
Müstika ja põnevus pöördub aga peagi väga tõsieluliseks ja süngeks 1939. aasta Barcelonaks, Franco aegseks Barcelonaks. Siin viib tegevustik meid vanglasse ja hirmuõhkkonda, kus ei ole võõras ka piinamine, mida kohati üpris paljusõnaliselt meie ette tuuakse. 
Kuid peale selle on seal ühele põnevusromaanile iseloomulikud uued idenditeedid, kavalad põgenemised, isiklikud saladused ja antud lubadused. Ja on Unustatud Raamatute Surnuaed!
Mineviku sündmused on Fermini minevik, mis läbi antud lubaduste seotud Danieli minevikuga. Mineviku lahendamata küsimused tulevad aga kummitama olevikku ja on risk teha valesid valikuid ning impulsiivseid otsuseid.
Et rohkem teada saada Unusatud Raamatute Surnuaia kohta, tuleb siiki lugeda teisi Carlos Ruiz Zafoni raamatuid "Tuule vari" ja "Ingli mäng".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar