neljapäev, 27. aprill 2017

Birk Rohelend "Sa pead suudlema Silvat"

Üks ütlemata põnev lugemine ja tore üllatusleid. Psühholoogiline krimka, kus müsteeriumi lahendamise kõrval on palju ruumi jäetud ka tegelaste mõttemaailma lahti harutamisele.
Ajakirjanik Silva Stökel sõidab peaaegu otsa inimesele, kelles ta arvab ära tundvat oma lapsepõlvesõbranna Helena. Helena, kes kadus paarkümmend aastat tagasi jäljetult - kaob ka seekord enne, kui Silva jõuab autost välja tulla. 
See kohtumine viib Silva taas lapsepõlve suvedesse Omaveres ja üle kahekümne aasta külastab ta Omaveres elavat vanaema. Lahti hakatakse kangutama vanu haavu ja ammu unustatud saladusi.
On süngust, on õõvastavaid saladusi, on traagilisi elusaatusi! Ja kõik on väsinud! Igaühe saatus selles raamatus on eraldi võttes väga traagiline, pannes nii palju traagilisi saatusi üksteisega kohtuma, muutub lugu ise kohati melodramaatiliseks, aga samas mitte kordagi väsitavaks. Saladused tuuakse päevavalgele, aga kas see otsijatele ka hingerahu annab, jääb juba lugeja lugeda ja otsustada.
Raamtu kaanelt saab lugeda, et Silva Stökelil on "lood", mis saab tähendada vaid järgede tulemist. Kindlasti tasub ka järgmine ette võtta.

P.S. Raamatu kaanekujundus on fantastiline!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar